Nie bądź obojętny Pomóż nam pomagać innym, przekaż swoje 1,5%
KRS 0000125956
Przekaż swoje 1,5% KRS 0000125956

Przedmiotem projektu jest rozbudowa Ośrodka Integracji Społecznej – Zakładu Pielęgnacyjno –Opiekuńczego o nowy budynek połączony łącznikiem z budynkiem istniejącym, drogę wewnętrzną, parkingi oraz infrastrukturę techniczną. Inwestycja zlokalizowana jest w Zielonej Górze przy ulicy Prostej.

Celem głównym projektu (na poziomie rezultatu) jest poprawa dostępu do usług zdrowotnych mieszkańców Województwa Lubuskiego.

W dłuższej perspektywie realizacja projektu przyczyni się do podniesienia poziomu życia mieszkańców oraz wzmocnienia potencjału rozwoju gospodarczego i społecznego.

Zakres inwestycji objął:

- roboty budowlane związane z wybudowaniem nowego skrzydła budynku,

- zagospodarowaniem terenu wokół nowego skrzydła.

Projekt dofinansowany przez Unię Europejską w kwocie 4 900 000,00 złotych

 

24 listopada 2023 roku nastąpiło uroczyste otwarcie nowo wybudowanego skrzydła. Zakończono  Projekt „Rozbudowa Ośrodka Integracji Społecznej Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego o nowy budynek połączony łącznikiem z budynkiem istniejącym wraz z rozbudową parkingu i infrastruktury technicznej” przy ulicy Prostej 47a w Zielonej Górze to inwestycja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej i Urzędu Miasta Zielona Góra.

Zadanie dofinansowane zostało w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.

Parametry techniczne obiektu:

  • powierzchnia zabudowy: 427,75 m2
  • powierzchnia użytkowa: 680 m2
  • kubatura: 3267,10 m3

Istniejąca część Ośrodka Integracji Społecznej (OIS) składająca się z dwóch skrzydeł budynków, została rozbudowana o kolejne skrzydło dwukondygnacyjne.

Przestrzeń wokół nowo powstałego skrzydła została zagospodarowana poprzez utworzenie:

  • parkingu z 11 miejscami postojowymi (w tym 2 miejsca dla osób niepełnosprawnych)
  • podjazdu z rampą dla karetek
  • wydzielonych pasów zieleni

Nowe skrzydło wyposażono w panele fotowoltaiczne oraz pompy ciepła w celu obniżenia kosztów związanych z ogrzaniem oraz zasileniem w energię elektryczną nowego budynku. 

Galeria
1
2
3
4
5
6
8
9