Nie bądź obojętny Pomóż nam pomagać innym, przekaż swoje 1,5%
KRS 0000125956
Przekaż swoje 1,5% KRS 0000125956

Zakres tematyczny warsztatów cyfrowych dla Seniorów obejmował:

  • Podstawowe umiejętności informatyczne i medialne oraz obsługa sprzętów w zależności od zgłaszanych potrzeb uczestników.
  • Ochrona danych osobowych w Internecie, zjawisko cyberprzemocy, skutki nieodpowiedzialnego korzystania z Sieci, Mapy internetowego podróżnika – jak wyszukiwać niezbędne informacje. Ofiara w sieci - gdzie zgłosić się o pomoc.
  • Nabywanie umiejętności korzystania z komputera/laptopa, telefonu komórkowego.
  • Umiejętność posługiwania się przeglądarką internetową w codziennych czynnościach typu: zarejestrowanie na wizytę do lekarza / specjalisty, do urzędu;
  • Ochrona przed oszustami: fałszywe wiadomości tekstowe, w treści których zamieszczona jest prośba o podanie loginów / haseł do kont bankowych lub zawierających niebezpieczne linki. Uświadamianie seniorów o możliwych zagrożeniach.
  • Phishing jako jeden z najpopularniejszych typów ataków opartych o wiadomości e-mail lub SMS. Oszustwa polegają na podszywaniu się pod członków rodziny, kurierów, sklepy internetowe czy pośredników płatności internetowych. Ofiara dostaje SMS-a z prośbą o uregulowanie rzekomo zaległej płatności. Po kliknięciu w podesłany link i zalogowaniu się do własnego banku można stracić wszystkie oszczędności. Uświadamianie seniorów o możliwych zagrożeniach.

 

Tytuł realizowanego zadania publicznego: "Warsztaty cyfrowe dla seniorów" w ramach realizacji zadania publicznego mającego na celu doposażenie stanowisk służących podniesieniu kompetencji cyfrowych seniorów pod nazwą „Cyfrowe Kluby Seniora”. 

Zadanie finansowane ze środków Skarbu Państwa – Minister Cyfryzacji, którego obsługę zapewnia Kancelaria Prezesa Rady Ministrów